Previous
Next

GLAZBENA ŠKOLA VATROSLAVA LISINSKOG BJELOVAR

Početna stranica

Važna obavijest

Poštovani učenici i roditelji,

zbog epidemiološke situacije prouzročene virusom Covid 19, a sukladno mjerama Stožera civilne zaštite RH i preporukama Ministarstva znanosti i obrazovanja, sva natjecanja, smotre, koncerti i produkcije odgađaju se do daljnjeg. Molimo pratite daljnje upute, hvala!


RAVNATELJICA:
Sonja Štefanac, prof.

 

Vidi više »

Luka Relić – Mladi glazbenik za Euroviziju 2020.

            U životu mladog glazbenika postoje posebni i oni malo posebniji trenuci. Jedan od njih je svakako iskustvo za pamćenje, a to je prvi nastup s orkestrom, još kada se on dogodi spontano i neplanirano, onda je to pravo slavlje. Ove godine je priliku za nastup s orkestrom dobio naš učenik Luka Relić, koji se zajedno s još 7 finalista u dobi od 12 do 21 godine, izborio za pravo nastupa u finalu nacionalnog izbora Mladi glazbenik za Euroviziju 2020.

            Natjecanje je to u organizaciji HRT-a za koje u prvoj etapi učenici sviraju solistički program s korepetitorom, a u drugoj etapi stavak koncerta s orkestrom.

            Ocjenjivački sud u čijem su sastavu glazbenici s uspješnim solističkim karijerama – Tamara Coha Mandić (flauta), Sara Glojnarić (skladateljica), Ivana Bilić (udaraljke), Marco Graziani (violina), Pavao Mašić (orgulje, čemablo) – odabrao je kako finaliste, tako i pobjednika koji će predstavljati Hrvatsku na Euroviziji mladih glazbenika 2020.

            U finalu koje je održano u studiju Anton Marti u utorak 10.03. uz našeg Luku Relića saksofon, nastupili su Vanesa Iličić, gitara, Marko Matajič, klavir, Lucija Mušac, violončelo, Mia Pečnik, klavir, Ivan Petrović-Poljak, klavir, Leonardo Rojnić, harmonika i Franko Štrbac, vibrafon.

            Bila je to uzbudljiva glazbena večer u kojoj su ovi mladi i talentirani glazbenici uz Simfonijski orkestar HRT-a pod ravnanjem Tomislava Fačinija izveli djela Giulianija, Rahmanjinova, Prokofjeva, Beethovena, Griega, Duboisa, Shamoa i Gerassimeza.
            Nastupe mladih glazbenih nada uz Janu Haluzu komentirali su naši poznati glazbenici Martina Filjak i Petrit Çeku.

            Uz pohvale za topao ton poput ljudskog glasa, prirodno vođenje fraza i uspješno traženje boje zvuka; uz potvrde za anatomiju, fini osjećaj za rubato i živopisno uprizorenje, Luka je svojim nastupom obranio naslov “majstora zvuka” kojim su ga njegovi navijači bodrili.

            Ponosni smo na našeg Luku, a posebno i zbog toga što je prvi iz naše škole, koji je nastupio na ovakvom natjecanju. Zahvale idu i njegovom mentoru, zagrebačkom profesoru Nikoli Fabijaniću. Luka se trenutno priprema za državno natjecanje u organizaciji MZO i AZOO, a kojeg provodi HDGPP, a želi se okušati i na saksofonističkom natjecanju Josip Nochta u jedinstvenoj kategoriji do 35 godina. Stoga, navijamo dalje i ohrabrujemo i ostale naše učenike da se pripremaju za ovakve izazove i prigrle priliku nastupa s orkestrom već u srednjoj školi.

            Daljnji uspjeh neka prati najmlađeg finalistu Ivana Petrovića Poljaka, koji će Hrvatsku predstavljati na jubilarnom 20. izdanju Eurovizije mladih glazbenika 2020. a koju će HRT za cijelu Europu prenositi iz Muzičke akademije i s Trga kralja Tomislava na Svjetski dan glazbe 21. lipnja.

ZAGREB HRT
ZAGREB HRT
ZAGREB HRT
ZAGREB HRT
ZAGREB HRT
Vidi više »

58. hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa – REGIONALNO

Jastrebarsko, Velika Gorica – 28.2.-9.3.2020.

Flauta

  • Martina Puljko I. kat. 90,75 bodova – I. nagrada

Branko Jakopanec, prof.

Klarinet

  • Noa Bosorić I. kat. 90,88 bodova – I. nagrada
  • Roko Lovrić IV. kat. 93,38 bodova – I. nagrada

Mladen Novoselec, prof. mentor

Saksofon

  • Ilenia Nimš III. kat. 89 bodova – II. nagrada

Viktor Ključarić, prof.

  • Luka Relić V. kat. 97 bodova – I. nagrada

Nikola Fabijanić, prof. savjetnik

Violina

  • Dea Kovačević III. kat. 86,50 bodova – II. nagrada

Robert Boldižar, prof.

  • Luka Baranašić  V. kat. 89,75 bodova – II. nagrada

Vanda Novoselec, prof. savjetnica

Oboa

  • Anamarija Grubić  I. kat. 96,00 bodova – I. nagrada
  • Nina Presečan Arvay I. kat. 93,40 bodova – I. nagrada
  • Ema Vujčić I. kat. 91,20 bodova – I. nagrada

Nevenka Presečan Arvay, prof. mentorica

Trombon

  • Jakov Lulić I. kat. 95,80 bodova – I. nagrada
  • Bartol Kudumija I. kat. 87 bodova – II. nagrada
  • Luka Bujan II. kat. 96 bodova – I. nagrada
  • Luka Čordaš II. kat. 86,20 bodova – II. nagrada
  • Jakov Borota III. kat. 92,60 bodova – I. nagrada
  • Antonio Sabol III. kat. 86,40 bodova – II. nagrada

 

Tuba

  • Luka Čordaš I. kat. 88,40 bodova – II. nagrada

 

Eufonij

  • Luka Bujan I. kat. 95,40 bodova – I. nagrada
  • Jakov Lulić I. kat. 90,80 bodova – I. nagrada
  • Luka Čordaš I. kat. 88,60 bodova – II. nagrada
  • Antonio Sabol II. kat. 91,80 bodova – I. nagrada
  • Jakov Borota II. kat. 91,40 bodova – I. nagrada

Zlatko Strčić, prof. savjetnik

Truba

  • Pavle Galić I. kat. 87,20 bodova – II. nagrada
  • Stela Vinceković II. kat. 82,40 bodova – II. nagrada
  • Niko Fučijaš III. kat. 83 boda – II. nagrada

Mario Đerđ, prof.

 

  • Anamarija Horvat II. kat. 81 bod – II. nagrada
  • Teo Grünhut III. kat. 87,20 bodova – II. nagrada

Ivan Kolarević, mag.mus.

Rog

  • Elizabeth Aria Cone I. kat. 97,20 bodova – I. nagrada
  • Maksim Radanec I. kat. 93,40 bodova – I. nagrada
  • Rea Prišlin I. kat. 90,40 bodova – I. nagrada
  • Dorian Ćuić I. kat. 89 bodova – II. nagrada
  • Dora Vinković II. kat. 93,20 bodova – I. nagrada

Ivan Oškera, mag.mus.

 
Korepetitori: Mirela Mihajlović, prof. mentorica; Ivana Šošić, prof.; Vedran Milić, prof.; Svetlana Relić, prof. mentorica

ČESTITAMO!

Vidi više »

Natjecanje “Mladi Padovec”

Međunarodno natjecanje učenika osnovnih glazbenih škola

Novi Marof, 21. – 22. veljače 2020.

Klarinet

Noa Bosorić, I. kat. 89 bodova, II. nagrada

                                                   Mladen Novoselec, prof. mentor

Saksofon

Dorian Dianić, II. kat. 78 bodova, III. nagrada

Marko Jurković, III kat. 85 bodova, II. nagrada

Ilenia Nimš, III. kat. 90 bodova, I. nagrada

                                                   Viktor Ključarić, prof.

Rog

Rea Prišlin, I. kat. 92,50 bodova, I. nagrada

Maksim Radanec, I. kat. 95,50 bodova, I. nagrada

Dora Vinković, II. kat. 95 bodova, I. nagrada

                                                   Ivan Oškera, mag.mus.

Trombon

Jamin Bekins, I. kat. 89 bodova, II. nagrada

Bartol Kudumija, I. kat. 87,33 bodova, II. nagrada

Viktorija Oslovar, I. kat. 85,67 bodova, II. nagrada

Luka Bujan, II. kat. 96 bodova, I. nagrada

Jakov Lulić, II. kat. 88 bodova, II. nagrada

Jakov Borota, III. kat. 92,33 bodova, I. nagrada

Luka Čordaš, III. kat. 78,33 bodova, III. nagrada

Eufonij

Luka Bujan, II. kat. 92 boda, I. nagrada

Jakov Lulić, II. kat. 89 bodova, II. nagrada

Jakov Borota, III. kat. 88,67 bodova, II. nagrada

Luka Čordaš, III. kat. 85,33 bodova, II. nagrada

Tuba

Luka Čordaš, III. kat. 80,33 bodova, II. nagrada

                                                   Zlatko Strčić, prof. savjetnik

Violina

Dea Kovačević, II. kat. 79,33 bodova, III. nagrada

                                                   Robert Boldižar, prof.

Gitara

Leon Mudri, II. kat. 96,67 bodova, I. nagrada 

Marta Čuković, III. kat. 93,67 bodova, I. nagrada

                                                   Siniša Pauška, prof. mentor

 

Korepetitori: Mirela Mihajlović, prof. mentorica; Vedran Milić, prof.; Ivana Šošić, prof.

 

ČESTITAMO!

Vidi više »