Natjecanja 2024.

Tartini international competition
Piran (Slovenija)
31.5 -2.6.2024.

4. kategorija
Luka Stanjević – 1. nagrada, 2. mjesto (92,75 bodova)

Mentorica: Paula Ropuš, mag. mus.

Međunarodno klavirsko natjecanje “Koroško tekmovanje”,
Radlje ob Dravi (Slovenija)
24.-27.5.2024.,

4. kategorija
Mirta Šporčić – srebrna plaketa

6. kategorija
Mia Puc – srebrna plaketa 

Mentor: Vedran Milić, prof.

5. kategorija
Marta Novaković – brončana plaketa

8. kategorija
Ivana Blažinić – priznanje

Mentor: Ivana Šošić, mag. mus.

Daruvar Accordion Award,
međunarodno natjecanje harmonikaša
, Daruvar
21. i 22.5.2024.

 

Petar Pan kategorija
Klara Popović – 1. nagrada (98 bodova), 4. mjesto
Petar Grbačić – 1. nagrada (92 boda)

A kategorija
Tara Zdunajić – 2. nagrada (85,50 bodova)

Mentor: Marija Plentaj, prof. mentor

A kategorija
Luka Pugar – 1. nagrada (93,33 boda)
Viktorija Plečić – 2. nagrada (88,67 bodova)

Mentor: Zoran Maršić, mag. mus.

Kvalifikacija na Svjetski trofej harmonike – Trophée Mondial De L’accordéon. 


Klara Popović
, harmonika
Tara Zdunajić, harmonika

Mentor: Marija Plentaj, prof. mentor)

9. internacionalni festival harmonike i kamerne muzike “Eufonija”,
Novi Sad (Srbija)
12. – 19. svibanj 2024.

Pretkategorija
Klara Popović – 1. nagrada, 3. mjesto (47 bodova)
Petar Grbačić 1. nagrada (46 bodova)

I. kategorija
Tara
Zdunajić –
1. nagrada (44 boda)

Mentorica: Marija Plentaj, prof. mentor

XVI. Međunarodni festival gudača Stringfest, Sremska Mitrovica (Srbija)
10.-12. svibnja 2024.

Ela Melkić – 1. nagrada (96 bodova)
Mentorica: Vanda Novoselec, prof. izvrsna savjetnica

47. međunarodni susret harmonikaša, Pula
7. – 10.5.2024.

Baby kategorija
Klara Popović – 2. nagrada (88,67 bodova)

A2 kategorija
Tara Zdunajić – 2. nagrada (85,67 bodova)

Mentorica: Marija Plentaj, prof. mentor

12. Međunarodno pjevačko natjecanje Lav Mirski, Osijek
3.-5. svibnja 2024.

Gabriela Tomić – 1. nagrada, 91 bod

Mentorica: Andreja Petrić, prof.

Međunarodno natjecanje mladih pijanista “UNA CORDA” Kastav

 

1.kategorija
Ema Kajmak – zlatno priznanje
 
2.kategorija
Franka Čale – srebrno priznanje
 
3.kategorija
Bella Genov – zlatno priznanje
 
5.kategorija
Lana Patačko – brončano priznanje
 
6.kategorija
Ida Hlebec – srebrno priznanje (4. mjesto)
Mentorica: Paula Ropuš, mag. mus.
 
5. kategorija
Marta Novaković – srebrno priznanje (4. mjesto)
Mentorica: Ivana Šošić. mag. mus.
 
6. kategorija
Mirna Lipovec – zlatno priznanje (2. mjesto)
Mentorica: Ana Sremec, mag. mus.

11. Virovitička klavirijada (natjecanje klavirista), Virovitica
30. travnja 2024.

4. kategorija
MIRTA ŠPORČIĆ – 1. nagrada, 91,67 bodova

6. kaategorija
MIA PUC – 1. nagrada, 90 bodova

Mentor: Vedran Milić, prof.

2. Međunarodno natjecanje iz solfeggia i teorije glazbe
„DO, RE, MI, FA…“ Drniš,
27. i 28. travnja 2024.

 

Disciplina solfeggio

A kategorija
KATJA LJUBIĆ – I. nagrada, 100 bodova
KLARA POPOVIĆ – I. nagrada, 100 bodova
JELENA PRANJIĆ – I. nagrada, 100 bodova
Mentorica: Lea Šoš, prof.

 

Disciplina teorija glazbe

B kategorija
PETAR GRBAČIĆ – I. nagrada, 96 bodova
JELENA PRANJIĆ – I. nagrada, 97 bodova
GABRIEL MARKEŠIĆ – I. nagrada, 99,75 bodova
KATJA LJUBIĆ – I. nagrada, 100 bodova
KLARA POPOVIĆ – I. nagrada, 100 bodova
VITO RISTIĆ – I. nagrada, 100 bodova
Mentorica: Lea Šoš, prof.

International SIRMIUM Music Fest,
Sremska Mitrovica (Srbija) / online,
24.-28. travnja 2024.

Disciplina solo pjevanje – online
II. kategorija
Gabriela Tomić – 1. nagrada (97,00 bodova)
Mentorica: Andreja Petrić, prof.
Pratnja na klaviru: Paula Ropuš, mag. mus.

62. hrvatsko natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa
(državna razina)

18.-25. travnja 2024.


Disciplina flauta

III. kategorija
MIA MIŠIR –   2. nagrada 96,28 bodova
Mentor: Sonja Štefanec, prof.
Klavirska pratnja: Željka Vojvoda, prof.


Disciplina klarinet

I. kategorija
LOVRO KIRALJ – 1. nagrada, 98,60 bodova

II. kategorija
GABRIEL ROUSEK – 1. nagrada,  98,92 boda i OSKAR ZNANJA
BARTOL ZIMET- 2. nagrada, 97,02 boda

III. kategorija
ZARA LAZIĆ – 2. nagrada 96, 50 bodova
Mentor: Mladen Novoselec, prof.
Klavirska pratnja: Vedran Milić, prof.


Disciplina harmonika

I. kategorija
KLARA POPOVIĆ- 2.nagrada, 97,70 bodova
Mentor: Marija Plentaj, prof. mentor


Disciplina udaraljke

II. kategorija
MATEJ KOKAN- 3. nagrada, 94,90 bodova
DAVID SABOLOVIĆ – 3. nagrada, 94,03 boda
Mentor: Rupert Čunko, mag. mus.
Klavirska pratnja: Željka Vojvoda, prof.

Disciplina violina
II. kategorija
ELA MELKIĆ- 2. nagrada, 97, 20 bodova
Mentor: Vanda Novoselec, prof. izvrsni savjetnik
Klavirska pratnja: Vedran Milić, prof.

 

Disciplina viola
III. kategorija
MIA PEČAR – 2. nagrada, 97,82 boda
Mentor: Mario Vrbanc, prof.
Klavirska pratnja: Vedran Milić, prof.

Disciplina trombon
II. kategorija
KARLO CVITKOVIĆ – 2. nagrada, 97,62 bodova

IV. kategorija
Luka Bujan – 2. nagrada, 95,84 bodova

V. kategorija
Jakov Borota – 2. nagrada, 95,40 bodova
Mentor: Štefan Lesar, mag. mus.  

Klavirska pratnja: Laura Malovac, mag. mus.

Disciplina rog

II. kategorija
Elizabeth Aria Cone – 1. nagrada, 98,96 bodova i OSKAR ZNANJA 

III. kategorija
Rea Prišlin – 1. nagrada, 98,90 bodova
Maksim Radanec – 1. nagrada, 98,78 bodova  Mentor: Ivan Oškera, prof. mentor
Klavirska pratnja: Laura Malovac, mag. mus.

Međunarodno natjecanje za mlade klaviriste Damir Sekošan, Osijek
11. – 13. travnja 2024.
 
2. kategorija
Juraj Čačić, 2. nagrada (91,33 boda)
 
5. kategorija
Luka Stanjević, 3.nagrada (86,33 boda)
 
Mentorica: Paula Ropuš, mag. mus.

62. hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa
(međužupanijska razina)


Disciplina udaraljke
II. Kategorija
Matej Kokan – I. nagrada, 92,60 bodova
David Sabolović – I. nagrada, 90,60 bodova
Mentor: Rupert Čunko, mag. mus.
Pratnja na klaviru: Ivana Šošić, mag. mus. 

Disciplina harmonika 
I. kategorija
Klara Popović – I. nagrada, 91,60 bodova
Mentorica: Marija Plentaj, prof. mentor


Disciplina violina
II. kategorija
Ela Melkić – I. nagrada, 93,88 bodova
Mentorica: Vanda Novoselec, prof. izvrsna savjetnica

III. kategorija
Vito Gujić – II. nagrada, 86,70 bodova
Mentor: Robert Boldižar, prof.
Pratnja na klaviru: Ivana Šošić, mag. mus.

Disciplina viola
I. kategorija
Mia Pečar – I. nagrada, 93,20 bodova
Mentor: Mario Vrbanc, prof.
Pratnja na klaviru: Vedran Milić, prof.

Disciplina violončelo
I. kategorija 
Rajna Šipušić – II. nagrada, 86,60 bodova
Teodor Kovačević – II. nagrada, 85,38 bodova
Izabela Štambuk – II. nagrada, 84,40 bodova
Mentor: Neven Šverko, mag. mus.
Korepetitorica: Kosjenka Turkulin, prof.

Disciplina flauta
II. kategorija
Lana Trkulja – II. nagrada, 89,20 bodova

III. kategorija
Mia Mišir – I. nagrada, 92,20 bodova
Mentorica: Sonja Štefanac, prof.
Pratnja na klaviru: Vedran Milić, prof.,
Ivana Šošić, mag. mus.

Disciplina klarinet 
I. kategorija
Lovro Kiralj – I. nagrada, 92,80 bodova
Lukas Cug – II. nagrada, 87,20 bodova

II. kategorija
Gabriel Rousek – I. nagrada, 96,20 bodova
Bartol Zimet – I. nagrada, 90,00 bodova

III. kategorija
Zara Lazić – I. nagrada, 93,00 bodova
Mentor: Mladen Novoselec, prof.
Korepetitorica: Valnea Vretenar, mag. mus.


Disciplina saksofon

II. kategorija
Ramona Neralić – II. nagrada, 86,60 bodova

III. kategorija
Nina Vargović Pavlić – II. nagrada, 83,20 bodova
Mentor: Viktor Ključarić, prof.
Pratnja na klaviru: Vedran Milić, prof.


Disciplina rog

II. kategorija
Elizabeth Aria Cone – I. nagrada, 95,75 bodova

III. kategorija
Rea Prišlin – I. nagrada, 95,25 bodova
Maksim Radanec – I. nagrada, 93,75 bodova
Mentor: Ivan Oškera, prof. mentor
Pratnja na klaviru: Ivana Šošić, mag. mus.


Disciplina truba

I. kategorija
Tin Majbaum – II. nagrada, 87,40 bodova

IV. kategorija
Teo Grünhut – II. nagrada, 81,60 bodova
Mentor: Ivan Kolarević, mag. mus.
Pratnja na klaviru: Valnea Vretenar, mag. mus.


Disciplina trombon

I. kategorija
Roko Cebović – II. nagrada, 86,60 bodova

II. kategorija
Karlo Cvitković – I. nagrada, 92,80 bodova

IV. kategorija
Luka Bujan – I. nagrada, 91,20 bodova

V. kategorija
Jakov Borota – I. nagrada, 91,00 bod
Mentor: Štefan Lesar, mag. mus.  
Pratnja na klaviru: Ivana Šošić, mag. mus.

10. međunarodno natjecanje tamburaša, Požega
23. ožujka 2024.


BISERNICA

III. kategorija
LEONARDA PETROVIĆ – 2. nagrada, (92,33 boda)
Mentor: Renato Škarec, mag. mus.
Pratnja na klaviru: Ana Sremec, mag. mus.

Međunarodno natjecanje harmonikaša “Accordionfest”, Varaždin
23. ožujka 2024.

Klara Popović, kategorija Minići – 1. nagrada, 4. mjesto (94,33 boda).
Mentorica: Marija Plentaj, prof. mentor

Međunarodno natjecanje mladih glazbenika
Sonus op. 8,
Križevci
20. – 28. ožujka 2024.

VIOLINA
I. kategorija
Ela Melkić – I. nagrada, 95,75 bodova
Anabela Gashi – I. nagrada, 92,50 bodova
Mentorica: Vanda Novoselec, prof. izvrsna savjetnica
Pratnja na klaviru: Vedran Milić, prof.

III. kategorija
Vito Gujić – II. nagrada, 81,40 bodova
Nika Kovačević – III. nagrada, 77,80 bodova
Mentor: Robert Boldižar, prof.
Pratnja na klaviru: Vedran Milić, prof.

IV. kategorija
Izabela Vida Malčić – I. nagrada, 91,00 bodova
Mentorica: Vanda Novoselec, prof. izvrsna savjetnica
Pratnja na klaviru: Ivana Šoišić, mag. mus.


SOLFEGGIO

MINI kategorija
Minja Torbica – I. nagrada, 96,50 bodova
Florijan Birt – I. nagrada, 95,25 bodova
Mentorica: Andrea Nimš, prof. mentorica


GITARA

I. kategorija
Lovro Jurić – II. nagrada, 86,67 bodova

II. kategorija
Jure Stančin – II. nagrada, 86,00 bodova
Mentor: Mario Babić, mag. mus.

V. kategorija
Borna Bertić – II. nagrada, 87,33 bodova
Nora Ponjević – III. nagrada, 70,00 bodova
Mentor: Siniša Pauška, prof. mentor

UDARALJKE
II. kategorija
Matej Kokan – II. nagrada, 80,17 bodova
David Sabolović – III. nagrada, 75,67 bodova

III. kategorija
Martin Roviščanec – III. nagrada, 78,00 bodova
Mentor: Rupert Čunko, mag. mus.

KLAVIR
III. kategorija
Mirna Lipovec – III. nagrada, 78,60 bodova
Mentorica: Ana Sremec, mag. mus.

V. kategorija
Luka Stanjević – I. etapa, sudjelovanje
Mentorica: Paula Ropuš, mag. mus.

Međunarodno natjecanje “Davorin Jenko”, Beograd (Srbija)

Marta Novaković –
3. nagrada (86,50 bodova).
Mentorica: Ivana Šošić, mag. mus..

4. međunarodno gitarističko natjecanje “Ida Presti”, Samobor,
8.-10. ožujka 2024.

IV. S kategorija
Borna Bertić – 2. nagrada
Nora Ponjević – 3. nagrada
Mentor: Siniša Pauška, prof. mentor

Međunarodno natjecanje „Mladi Padovec“, Novi Marof
12.- 16. veljače 2024.

Disciplina rog, trombon, eufonij, tuba
I. kategorija

Roko Cebović, trombon – 2. nagrada (88,33 bodova) 

Mentor: Štefan Lesar, mag. mus.

Korepetitorica: Ivana Šošić, mag. mus.

III. kategorija

Elizabeth Aria Cone, rog – 1. nagrada (96,00 bodova)
Rea Prišlin, rog – 1. nagrada (94,50 bodova)
Maksim Radanec, rog – 1. nagrada (90,50 bodova)

Mentor: Ivan Oškera, prof. mentor 

Korepetitorica: Ivana Šošić, mag. mus.

Karlo Cvitković, trombon – 2. nagrada (88,67 bodova)

Mentor: Štefan Lesar, mag. mus.
Korepetitorica: Ivana Šošić, mag. mus.

Dorian Ćuić, rog – 3. nagrada (79,25 bodova)

Mentor: Ivan Oškera, prof. mentor
Korepetitorica: Ivana Šošić, mag. mus.

Disciplina saksofon

I. kategorija

Ramona Neralić – 1. nagrada (90,00 bodova) 

Mentor: Viktor Ključarić, mag. mus.
Korepetitor: Vedran Milić, prof.

Disciplina klarinet

I. kategorija

Lovro Kiralj – 1. nagrada (97,00 bodova)

II. kategorija

Bartol Zimet – 2. nagrada (88,33 bodova)

Lukas Cug – 2. nagrada (86,00 bodova)

III. kategorija

Gabriel Rousek – 1. nagrada (92,33 bodova)

Zara Lazić – 2. nagrada (88,67 bodova)

Mentor: Mladen Novoselec, prof.
Korepetitorica: Valnea Vretenar, mag. mus.

Disciplina violina

I. kategorija

Ela Melkić – 1. nagrada (97,25 bodova) 

Anabela Gashi – 1. nagrada (94,50 bodova) 

Mentorica: Vanda Novoselec, prof. izvrsna savjetnica
Korepetitor: Vedran Milić, prof.

II. kategorija

Tara Hautman – 2. nagrada (86,67 bodova)   

Mentor: Robert Boldižar, prof.
Korepetitor: Vedran Milić, prof.

Disciplina gitara

I. kategorija

Lovro Jurić – 2. nagrada (85,67 bodova)  

Mentor: Mario Babić, mag. mus.

II. kategorija

Jure Stančin – 3. nagrada (79,00 bodova)  

Mentor: Mario Babić, mag. mus.

III. kategorija

Gwendolyn Azra Cone – 3. nagrada (76,67 bodova)  

Mentor: Siniša Pauška, prof. mentor

Međunarodno natjecanje „Davorin Jenko“, Beograd
16.- 18. veljače 2024.

Disciplina rog

A kategorija

Elizabeth Aria Cone1. nagrada (99,38 bodova) – LAUREAT

B kategorija

Rea Prišlin1. nagrada (99,13 bodova) – LAUREAT

Dorian Ćuić 1. nagrada (98,50 bodova)

Maksim Radanec1. nagrada (98,25 bodova)

Mentor: Ivan Oškera, prof. mentor
Korepetitorica: Ivana Šošić, mag. mus.

 

 Disciplina trombon

B kategorija

Karlo Cvitković2. nagrada (92,00 bodova)

C kategorija

Luka Bujan2. nagrada (94,50 bodova)

D kategorija

Jakov Borota1. nagrada (98,00 bodova) – LAUREAT

Mentor: Štefan Lesar, mag. mus.
Korepetitorica: Ivana Šošić, mag. mus.