web analytics

O školi

Glazbena školaIako je Bjelovar jedan od najmlađih hrvatskih gradova, utemeljen 1756. godine, glazba je sastavni dio njegova kulturnog života još od samoga osnutka. Krajem devetnaestoga stoljeća u gradu se osnivaju prva pjevačka društva, a paralelno s njihovim radom osamdesetih godina prošlog stoljeća (1883. g.) bilježi se i postojanje prve privatne glazbene škole.

Glazbena škola Vatroslava Lisinskog Bjelovar osnovna je i srednja glazbena škola (srednja od 1958. g.). Već dugi niz godina radi u istim prostorijama na dvije lokacije: u ulici Vatroslava Lisinskog br. 1, te u prostorijama Doma kulture, Mažuranićeva br. 6.

Glavni hodnikUkupno 18 učionica koristi za individualnu i grupnu nastavu, a zbog pomanjkanja adekvatnog prostora koji i danas postoji nastava se održava na pozornici Doma kulture (nastava udaraljki i probe orkestara). Polaznicima osnovne glazbene škole omogućen je nastavak obrazovanja i u srednjoj školi i to uz mogućnost cjelovitog glazbenog obrazovanja s općeobrazovnim predmetima.

Područno odjeljenje radi u Čazmi, M. Novačića 13. Koriste 3 prostorije za nastavu solfeggia, glasovira i gitare.

Glazbena škola Vatroslava Lisinskog trenutno ima 43 zaposlenika.

Prema grupama srodnih predmeta i instrumenata formirani su stručni aktivi:

• stručni aktiv glasovir, harmonika, udaraljke, solo pjevanje – pročelnica Verica Plestić
  • stručni aktiv gitara, tambura, violina, viola, violoncello – pročelnica Vanda Novoselec
  • stručni aktiv oboa, flauta, klarinet, saksofon, rog, truba, trombon, tuba – pročelnik Branko Jakopanec
  • stručni aktiv teoretskih predmeta – pročelnica Alida Jakopanec.

Dodjela nagradaUčenici svake godine nastupaju na školskim internim i javnim produkcijama, roditeljskim sastancima, prigodom otvaranja izložbi i promocija knjiga, za učenike nižih razreda osnovnih škola, u vrtićima, sudjeluju na natjecanjima.

Zahvaljujući roditeljskoj participaciji svake se godine obnavlja i održava potreban instrumentarij za izvođenje nastave te ostala sredstva i pomagala.